Kusové koberce do moderných domácností

Veľkým celoplošným kobercom plným prachu, ktoré sa rozprestierajú od rohu k rohu miestnosti už dávno odzvonilo. Holé podlahy však nie sú obzvlášť vzhľadné ani príliš útulné. Na celej čiare teda v moderných domácnostiach zvíťazili kusové koberce, ktoré sú dekoračným prvkom aj zázemím v jednom.

Veľkou výhodou, pre ktorú sú kusové koberce v dnešnej dobe veľmi obľúbené je to, že sa oveľa lepšie udržujú v čistote. Vyhľadávané sú však aj preto, že sú príjemné a hrejivé na dotyk. Teda sú vhodné všade tam, kde sa naše nohy dotýkajú podlahy.

Kusové koberce do akejkoľvek miestnosti

Kusové koberce môžete umiestniť k posteli, pred pohovku alebo ku kreslu. Ani v detských izbách by kusový koberec nemal chýbať, zvlášť keď máte malé deti, ktoré väčšinu času strávia na zemi. Kusový koberec sa využíva v odlišnej forme aj v kúpeľniach. Jediné miesto, kde nie je tento koberec príliš praktický, je teda kuchyňa, no aj tam sa zvykne používať, hoci ho treba častejšie čistiť.

Koberec ako dizajnový doplnok

Pomocou kusového koberca môžete v rizikových miestach zamedziť poškodeniu podlahy. Zároveň však kusový koberec plní dekoračnú úlohu. Na výber máte celú radu dizajnov aj vzorov, ktoré môžete ľahko zladiť s ostatnými bytovými doplnkami. Materiály sú veľmi podobné klasickým kobercom. Častejšie sa však môžete stretnúť s vysokým vláknom.

Prírodný alebo syntetický kusový koberec?

Všeobecné môžete pri výbere kusových kobercov voliť medzi prírodnými a syntetickými materiálmi. Všetky ich vlastnosti hovoria o tepelnej izolácii, vzhľade, dotyku i údržbe. Je rozhodne ľahšie udržiavať koberec s krátkymi vláknami. Syntetický kusový koberec môžete však oveľa ľahšie prenášať, čistiť i vysávať. Prírodné materiály sú podstatne drahšie, ale na druhej strane majú dlhšiu životnosť.