Krby a krbové vložky

Pri daždivom počasí alebo pri dlhých zimných večeroch nie je nič príjemnejšie ako posedieť si doma v teple pri krbe alebo krbovej peci a vychutnávať si pohľad na plápolajúci oheň. Ak teda ešte doma žiadny krb nemáte, tak by ste nad kúpou rozhodne mali uvažovať, pretože vstavané krby sa dnes vďaka atraktívnemu a modernému dizajnu opäť vracajú do módy. Na internete nájdete naozaj veľké množstvo krbov a vybrať si môžete z lacných ale aj drahších luxusnejších krbov. Záleží len od Vašich prianí a požiadaviek na funkčnosť a dizajn krbu, prípadne krbovej vložky.

Krbové vložky

Ak ste sa už rozhodli pre krb, tak by ste mali vedieť, že hlavnou časťou každého krbu je krbová vložka, ktorá zabezpečí vyššiu účinnosť vytápania. Krbové vložky však môžme rozdeliť aj podľa toho, či ich chcete využiť ako dizajnový doplnok alebo na topenie. Oba síce vedia dobre vytápať, ale záleží aj od toho či krb chcete využiť ako skutočnú alternatívu vykurovania. Veľkou výhodou krbovej vložky je samozrejme aj elektrická regulácia horenia krbu, ktorá Vám zaručí presne také teplo aké chcete.

Krbové kachle a pece

Ak nechcete byť závislí na cene elektrickej energie a plynu, ktorú krby využívajú, tak sú pre vás vhodným zdrojom tepla krbové pece alebo krbové kachle. Pri tomto spôsobe vykurovania sa totiž používa drevo, uhlie alebo brikety. S krbovou pecou teda veľmi ľahko zatopíte aj v niekoľkých miestnostiach naraz.