Interiérové dvere – často zanedbávaný dizajnový prvok 

Keď staviate alebo rekonštruujete svoj domov, tak chcete, aby čo najviac zodpovedal súčasným trendom. Snažíte sa mu dodať nový moderný vzhľad pomocou nábytku, farieb a dizajnových prvkov. Mnohí vlastníci nehnuteľností však zabúdajú na určité dizajnové prvky v interiéri, ktoré dokážu doslova divy so vzhľadom bytu. Poďme sa teda pozrieť na interiérové prvky, ktoré skrášlia vaše bývanie.

Myslite aj na steny a na dvere

Majitelia bytov a domov si často krát myslia, že výmenou nábytku dosiahnu nový vzhľad miestnosti. To môže, ale nemusí to byť pravda. Je potrebné si uvedomiť, že na kompletnú premenu domova potrebujete kompletnú rekonštrukciu. Budete prekvapení akú pozitívnu zmenu prinesie jednoduché vymaľovanie stien alebo výmena interiérových dverí. Nové interiérové dvere dokážu krásne podtrhnúť ostatné premeny v príbytku a dodať im potrebný šmrnc. Navyše je to dlhodobé riešenie, ktoré nevyžaduje ďalšie investície.

Interiérové dvere

Dvere vyberajte podľa štýlu bytu

Možností máte nepreberné množstvo. Kým sa pustíte do nekonečného hľadania, skúste si najprv ujasniť akým smerom sa chcete uberať. Interiérové dvere sú totižto vyrábané v širokej palete farieb, vzorov, materiálov a štýlov. Ak je váš dom postavený v modernom štýle, nekúpite predsa dvere do interiéru ako z babičkinej chalúpky, hoci môžu byť prekrásne. Všetky dlhodobé interiérové riešenia musia byť premyslené so zreteľom na ich životnosť. Určte si aj paletu farieb, v akých sa chcete pohybovať. Premyslite si či chcete dvere s prehľadným sklom alebo celé neprehľadné a všetky ďalšie aspekty, o ktorých sa viete rozhodnúť dopredu. Predídete tak pokušeniam, ktoré vás odvedú od vášho cieľa.

V prípade, že ste sa už na internete inšpirovali a vybrali si svoje vysnívané dvere, choďte aj do kamennej predajne, kde ich majú vystavené. Fotografie dokážu výrazne skresliť celkový vzhľad predmetu. Spoločnosť Kanapy Interiér napríklad vyzýva svojich zákazníkov, aby sa presne z týchto dôvodov prišli pred kúpou pozrieť do ich showroomu v Trnave a mohli si dvere pozrieť a chytiť. Vyhnete sa tak nedorozumeniu, prípadne sa ubezpečíte o svojom rozhodnutí.

Dotiahnite premenu svojho domova do dokonalosti a intenzita tejto zmeny vás prekvapí!