Hore v podkroví

Žiadna náboženská tematika. Neobávajte sa. Ak máte podkrovie a chcete ho rekonštruovať a zariaďovať, venujte nám chvíľku času. Priblížime vám, čo všetko by ste mohli zrekonštruovať, tak aby ste sa cítili útulne. Vydláždime si cestu do podkrovia. Čím? No predsa kvalitným a stabilným schodiskom.

Schodík za schodíkom

 Ak už vo svojom dome máte podkrovie, musíte mať k nemu nejaký prístup. Staré vŕzgajúce  schodisko nie je moc dobré riešenie. V tom prípade, ak chcete vo vašom podkroví aj bývať. Nedajbože by sa mohlo pod váhou osôb zlomiť a mohol by si niekto ublížiť. Volá vaše schodisko po rekonštrukcii? Alebo ho chcete úplne vymeniť? Ak sa prikláňate k variante úplnej výmeny, nechajte sa inšpirovať na stránke modos.sk, kde si máte možnosť vybrať podkrovné schody značky Fakro, ktoré patria medzi najlepšie. Čo myslíte, majú sklápacie podkrovné schody výhodu? Majú a jednu veľmi významnú. Ušetria vám veľa priestoru, takže môžete váš nábytok v kľude roztiahnuť. Nebude mu zavadzať veľké schodisko do podkrovia. Stačí len stiahnuť a je to!

Dobre, schodisko už máte. Čo však strop vo vašom podkroví? Padá na vás a kričí, že ho treba upraviť? Vyhovejte mu.

Strop podkrovia

Pre zútulnenie vášho podkrovia je nutná rekonštrukcia stropu. Veď nechcete, aby na vás spadlo!Treba však preto niečo urobiť a nečakať na postupné padanie omietky. Vyberte si vhodné a hlavne kvalitné stropné dosky, ktoré nebude treba meniť po pár rokoch, ale aj niečo vydržia. Dnes nemá skoro nič dlhú trvanlivosť, ale s určitosťou sa môžete spoľahnúť na kvalitu výrobkov zo stránky modos.sk. Či už chcete dosky z PVC fóliou alebo s imitáciou dreva, nájdete tu všetko.

Predsa len ste si vybrali dosky s PVC fóliou, ale neviete ako ich prilepiť na strop? Jednoducho, stačí si len zaobstarať lepidlo.

Lepidlo všetko polepí

Je dôležité si vybrať aj správny druh lepidla. Klasickým sekundovým predsa nepolepíte stropné dosky! Obráťte sa na silu PUR lepidiel, ktoré dostanú vaše stropné dosky na správne miesto. Takže sa nemusíte báť, že ich na druhý deň po nalepení nájdete na zemi.