Ako vybrať obývaciu stenu?

Výber obývacej steny rohozhodne nie je ľahká úloha. Predsa len ide o nábytok, ktorý vám bude slúžiť niekoľko rokov až desaťročí. A preto by ste určite mali vyberať v duchu príslovia “dvakrát meraj, raz rež” a všetko dôkladne premyslieť. To platí zvlášť u riešení obývacích stien na mieru, kde by sklamanie v prípade zlej voľby mohlo byť mnohonásobne vyššie. Ak teda chcete novú obývaciu stenu do obývačky, tak čítajte ďalej.

Ako vybrať stenu?

Pred kúpu obývacej steny si dôkladne zmerajte priestor obývačky, aby ste si mohli vybrať správnu veľkosť obývacej steny. Ako ďalšie sa musíte rozhodnuť z akých materiálov by sa obývacia stena mala skladať. Medzi obľúbené materiály v posledných rokoch patrí drevo, plast, sklo a rôzne napodobeniny dreva.

Dbajte na rozmiestnenie ostatných prvkov

Obývačka nie je len obývacia stena. Musia sem prísť aj iné prvky ako je rôzna elektronika, gauč, konferenčný stolík a ďalšie. Počítajte s nimi už pri výbere obývacej steny. Najlepšie bude, keď si v hlave premietnete možný výsledok a jemu prispôsobite svoje požiadavky.

Minimalisticka obyvacia stena

Obyčajná obývacia stena alebo stena na mieru?

Tam, kde nie je riešenie stien niečím atypické, zvyčajne postačí obyčajná už hotová obývacia stena. Prečo sa ale uspokojiť s obyčajným riešením, ktoré má každý druhý, keď môžete za takmer rovnakú cenu mať riešenie navrhnuté presne podľa vašich predstáv a požiadaviek? Obývacie steny na mieru majú mnoho výhod a sú veľmi žiadané hlavne v netradične riešených priestoroch kam by sa hotové riešenia obývacich stien umiestňovali len veľmi ťažko.

Výstrednosť či klasika?

Klasická obývacia stena zaberá miesto pozdĺž jednej steny izby. Môžeme však vidieť aj také riešenia, ktoré sa lámu do písmena L aj pozdĺž ďalšej steny alebo do U, kedy sa tiahnu aj pozdĺž oboch bočných stien. Všetko závisí na veľkosti vášho bytu a vašich potrebách. Ľudia plánujú obývaciu stenu využívať pre uskladnenie mnohých vecí určite využijú aj riešenie v tvare U. Ale tu treba podotknúť, že tieto riešenia sú otázkou obývacích stien na mieru a len zriedkavo sa s nimi stretnete v obchodoch s nábytkom.