Konferenčné stolíky do obývačky

Patríte medzi tých, ktorí si myslia, že na výbere konferenčného stolíka sa nedá nič pokaziť? Ak áno, tak sa možno mýlite. Konferenčný stolík je síce len malá súčasť obývacej izby, ale pri nevhodnej voľbe dokáže narobiť poriadnu neplechu. Preto pri výbere nezabúdajte na správnu voľbu farby a tvaru stolíka.

Farba stolíka

Konferenčný stolík je síce len malou súčasťou vášho interiéru, ale aj tak je jeho farba dôležitá. Pri kúpe stolíka by ste mali dbať ohľad na použitý nábytok v miestnosti. Ak je váš nábytok veľmi decentný a prevláda tu sklo a prvky svetla, tak by sa vám hodil sklenený konferenčný stolík. Naopak keď v miestnosti prevláda drevo, tak zvoľte drevený stolík vo farebnom tóne nábytku.

Tvar a použitie

Okrem farby je by ste pri výbere mali brať ohľad aj na tvary a línie v interiéri. Je priamo neprípustné zaobstarať si hranatý stolík s ostrými hranami a líniami do obývacej izby so zaobleným nábytkom a s líniami oblúkov alebo rôznych mäkkých línií. Vzhľad konferenčného stolíka nesmie príliš kontrastovať. Tento kontrast potom na seba púta pozornosť a celkovo ruší aj vzhľad celej izby.

Konferenčné stolíky majú mnoho využití. Niektoré sú vyložene dekoratívne. Spoznáme ich podľa vzhľadu a často na to aj výrobcovia poukazujú. Pri výbere by ste sa mali zamyslieť aj nad tým, čo od konferenčného stolíka očakávate. Keď na ňom budete servírovať jedlo a pitie, tak sa určite nehodí vrchná sklenená doska s motívom alebo vzorom, ktorý pôjde zle umývať. Alebo či to bude len odkladací priestor pre časopisy.

Ceny stolíkov sa samozrejme líšia. Najlacnejšie drevené konferenčné stolíky kúpite za pár desiatok eur. Kdežto sklenený stolík môže stáť až stovky eur. Ideálnym priestorom pre výber najlacnejších konferenčných stolíkov je internet, ale dobrý nákup urobíte aj v nábytkových centrách ako je Mobelix, Ikea, Kika, Asko, Jysk či Decodom.

Koľko stojí konferenčný stolík?

Vonkajšie žalúzie: Ochrana a štýl pre vašu obývačku

Vonkajšie žalúzie nie sú len funkčným doplnkom na reguláciu svetla v miestnosti, ale tiež pridávajú estetickú hodnotu a súkromie do vašej obývačky. Umožňujú vám kontrolovať množstvo slnečného svetla, ktoré preniká do miestnosti, čím môžete vytvoriť ideálnu atmosféru pre relax či sledovanie televízie. V lete vonkajšie žalúzie tiež fungujú ako termická bariéra, zabraňujúca prehrievaniu obývačky. V dnešnej dobe môžeme nájsť žalúzie v rôznych štýloch a farbách, čo znamená, že sa ľahko prispôsobia vzhľadu vašej obývačky. Mnohí ľudia ocenia tiež dodatočné súkromie, ktoré poskytujú, pretože znemožňujú ľuďom z vonka nahliadať priamo do vášho domova. Vonkajšie žalúzie sú teda ideálnou kombináciou funkčnosti a estetiky pre vašu obývačku.

Čitateľský tip pre vás: Vonkajšie žalúzie – 20 najčastejších otázok pred ich kúpou.

Vložiť komentár