Botník – miesto pre vaše topánky

Takmer v každej domácnosti sa nájde miesto pre topánky, lenže kto by otváral dvierka a hľadal voľnú policu, a tak sa topánky veselo hromadia kdesi na zemi. Ak však nemáte v domácnosti dostatok miesta, tak by ste si určite mali zaobstarať botník (topánkovník), kde uložíte všetky vaše topánky hneď po príchode do bytu. Ako si však vybrať ten správny botník?

Klasický botník

Pri nákupe klasického botníku vyberajte jeho veľkosť nielen podľa počtu páru topánok, ktoré do neho budete chcieť ukladať, ale tiež podľa hĺbky a výšky políc, ktorá by mala zodpovedať veľkosti vašich topánok. Topánky v ňom nesmú stáť na sebe ani byť natlačené tesne vedľa seba. Je dôležité, aby sa dali ľahko vyberať a dobre ukladať. Botník býva buď samostatný alebo je súčasťou predsieňovej steny. Ak je to dispozične možné, tak by mal stáť čo najbližšie pri vchodových dverách. Ideálny je botník s odvetrávaním cez zadnú stenu alebo variant s postrannými otvormi.

Vyklápací botník do malých priestorov

V malom priestore vám môžu pomôcť vyklápacie botníky, ktoré sa dajú umiestniť aj do malých výklenkov, pre ktoré by ste ináč nenašli využitie. Vyklápací botník má však jednu drobnú vadu, vďaka ktorej do neho neuložíte vysoké topánky, lebo sa vám tam nezmestia. Tieto botníky bývajú dimenzované skôr na nižšiu obuv.

Kam umiestniť botník?

Treba zároveň podotknúť, že vzhľad botníku by mal aspoň čiastočne odrážať zariadenie bytu či miestnosti, kam botník chceme postaviť. Malé predsiene v panelákových bytoch sa stretávajú s nedostatkom miesta, preto určite nebude od veci, keď si kúpite taký botník, ktorý bude mať na svojej hornej časti aj odkladací priestor, či už pre kabelky, tašky či iné maličkosti, v prípade, že sa chcete pohodlne prezuť.

Moderný kombinovaný botník

Vložiť komentár